Na Marginesach, PODCAST, posłuchajcie!

 

„Zrozumieć Nepal w jego różnorodności”, tak brzmi tytuł świeżutkiego, najnowszego odcinka podcastu przygotowanego przez Wydawnictwo Marginesy (w ramach cyklu rozmów „Na Marginesach”) dotyczącego książki mojego autorstwa „Kopnij piłkę ponad chmury. Reportaże z Nepalu”.

Jeśli macie ochotę dowiedzieć się czegoś więcej o tej pięknej krainie pod himalajskimi szczytami, poznać ciekawych ludzi odmiennej kultury i ich fascynujące życie pełne magii i starej tradycji. Powędrować przez ukwiecony rododendronowy las na stoku masywu Annapurny albo spędzić czas na spacerach po średniowiecznych newarskich miastach Doliny Katmandu. Usłyszeć mantrowanie mnichów w buddyjskich klasztorach lub dźwięk dzwonków dobiegających z mrocznego wnętrza starych hinduskich świątyń. Poczuć na twarzy delikatny powiew zimnego górskiego powietrza, a na koniec choć raz w życiu kopnąć piłkę ponad chmury. Zapraszam!

W pierwszej kolejności do odsłuchania rozmowy, którą w imieniu wydawnictwa po mistrzowsku poprowadziła Ewa Karwan-Jastrzębska (dziękuję, Ewo, za tę przemiłą konwersację!). Kolejno, po podcastowej dawce wrażeń, już z nieśmiało rozbudzoną wyobraźnią tworzącą pierwsze nepalskie obrazy, do lektury książki.  A finalnie, w ramach wisienki na nepalskim torcie i realizacji podróżniczych marzeń, na wyprawę w stronę Himalajskich szczytów, do krainy na styku chmur, jaką jest Nepal.

Najlepiej z nami, Miejscami, ale to przecież oczywiste!

 

Zrozumieć Nepal w jego różnorodności, Na Marginesach, odc. 22 >>

 

Pozdrawiam,
Iwona Szelezińska

ps. w galerii kilka ujęć książki na ulicach Katmandu, zdjęcia: Iwona Szelezińska