O NAS

logo

są wynikiem przebytej drogi, powstały z miłości do wolności i potrzeby wymiany doświadczeń z innymi ludźmi.

Najbardziej wolne czujemy się w podróży, bez celu, bez planu, bez limitów czasowych. A w zasadzie tak było dawniej, bo podczas drogi bez celu trafiłyśmy do MIEJSC, które związały nas ze sobą na zawsze. Do MIEJSC, od których bije życiodajna energia, taka co nas wzmacnia, ale też wymusza zmianę perspektywy. Do MIEJSC, gdzie celebruje się codzienność, ceni zwykłe gesty, a proste słowa najwięcej znaczą. Do takich MIEJSC tęsknimy. Mamy przywilej Cię do nich zaprosić.
Lubimy podróżować niespiesznie, nie chodzi o samo przebycie drogi, ale przeżycie jej odcinek po odcinku. Nie chcemy spędzać za dużo czasu w autokarze, jadąc z punktu w punkt, tylko rozkoszować się odpowiednio długim pozostaniem na MIEJSCU. Chociaż czasem warto zagubić się w tłumie, w podróży wolimy kameralne grono. Niektóre wyjazdy są bardziej wymagające, inne lżejsze, ale uważamy, że nie można odmawiać sobie w podróży komfortu, bo jego brak ogranicza nasze możliwości poznawcze. Cenimy piękno, w ramach podróży lubimy je doświadczać.
Takie wyjazdy chcemy Ci zaproponować.

Beata Rowińska

Beata Rowińska

najlepiej ORIENTuje się na Wschodzie. Absolwentka Studium Stosunków Międzykulturowych na Wydziale Orientalistycznym UW, dosyć mocno uzależniona od podróży i wdzięczna losowi za każdą, która przybliża ją do świata i ludzi. Lubi wracać do znanych sobie MIEJSC, próbując uchwycić puls stale zmieniającego się świata. Od kilkunastu lat regularnie podróżuje i pilotuje wycieczki do Indii, Nepalu i Turcji, a od kilku - również do Gruzji, Armenii, Uzbekistanu, Tadżykistanu, Maroka. Miedzy wyjazdami zajmuje się planowaniem i organizowaniem kolejnych wycieczek, jogą i zgłębianiem tajników indyjskiej medycyny naturalnej.


Iwona Szelezińska

Iwona Szelezińska

Absolwentka indologii i animacji kultury na UJ. Jej podróże do Indii rozpoczęły się już w trakcie studiów i od razu dotarła tam na dłuższy, bo dziesięciomiesięczny pobyt. Emocje wynikające z pierwszego spotkania z Indiami nadały kierunek jej późniejszej zawodowej ścieżce, od tego momentu nie potrafi przestać do nich wracać. Pracę w turystyce podjęła z potrzeby żywego kontaktu z Azją. Z czasem Indie zawiodły ją do Nepalu, z którym związała się nie tylko poprzez pilotaż, ale również literacko. Nakładem wydawnictwa Marginesy ukazała się jej debiutancka książka „Kopnij piłkę ponad chmury. Reportaże z Nepalu”. Lubi wsłuchiwać się w ludzkie historie, szczególnie takie, które wytrącają z komfortu myślenia stereotypami. Chcąc je usłyszeć, musi zbliżyć się do MIEJSC, gdzie się rozgrywają, co czyni z największą przyjemnością.
Od kilkunastu lat pilotuje wycieczki po Indiach, Nepalu, również Turcji.


Programy, które oddajemy w Wasze ręce, powstały na bazie naszych pomysłów i znajomości zaproponowanych tras.
Same tworzymy, opracowujemy i pilotujemy wycieczki, a przy ich realizacji współpracujemy z obsługą lokalną.
Zdjęcia dołączone do oferty w większości wykonałyśmy samodzielnie, tylko niektóre otrzymałyśmy od przyjaciół.
Ale wszystkie bez wyjątku powstały w drodze.

Projekt graficzny naszej strony wykonała Marta Staniszewska.
A logo MIEJSC zaprojektowała Anna Pol.

Treści zawarte w programach i zdjęcia są własnością Biura Podróży MIEJSCA.
Copyright © by MIEJSCA Biuro Podróży